Nástroje pro tvorbu designu - Marie Kocábová
webove-okno

Nástroje pro tvorbu designu

Šťastné pondělí a nálož šikovných nástrojů pro tvorbu designu. Na webu nebo pro grafické vizuály, infografiky apod.

1. Web Coolors.co

Najde barvy, které k sobě ladí, a řekne vám o nich všechny informace. Umí vytáhnout barevnou paletu z fotky nebo k vaší zvolené barvě dohledá další. Vytvoří vám přehledné pdf, abyste už nikdy nezapomněly, jaké barvy jste použily.

2. Kombinace fontů – webový nástroj

Zadáte font, nástroj vám dá návrhy, jak kombinovat s dalšími fonty. Pro inspiraci, pokud vůbec nevíte, můžete nahlídnout na web autora https://justcreative.com/…/professional-font-combinations.
Nebo využijte Google fonty: https://fonts.google.com. Nezapomeňte vybírat jen mezi fonty, které podporují české znaky (ve filtrovacím políčku “languages” vyberte možnost “Latin Extended”), jinak vám font nebude na webu zobrazovat háčky a čárky a prohlížeč je zobrazí v jiném fontu. To nechcete.
Až si vyberete font, stránka fonts.google.com vám (srolujte do spodní části) nabídne kombinace dalších fontů, které k vámi zvolenému ladí.

3. Ikony zdarma

Přehled téměř 1600 ikon z nejpoužívanějšího nástroje Font Awsome, který bývá už zaintergovanou součástí mnoha webových Page Builderů a šablon. Můžete si vyfiltrovat třeba jen ikony s tématikou zdravotnictví.
Dalším dobrým zdrojem ikon je web flaticons.com. Chce, abyste se zaregistrovaly, ale pak vám nabídne možnost stáhnout si omezené množství ikon ve formátu SWG, pro ikony na webu aktuálně nejlepší formát. Má i pěkné série – ikony v podobném stylu.

4. Piktochart.com

Vyrobí vizuály, grafiku pro soc. sítě, infografiky i plakáty. Pro mě super alternativa ke Canvě.

5. File convertor

Občas prostě potřebujete jiný formát souboru, než máte. Hodí se i pro obrázky (nejlepší webový formát obrázků je aktuálně webp). Celkem pěkně umí i čtečkový formát epub do mobi pro Kindle.

6. Všechen webový text do textového souboru

Pokud potřebujete poslat webové texty korektorovi nebo nechat web přeložit pro jazykové mutace můžete použít tento jednoduchý nástroj. Zadáte URL a dostanete vygenerované veškeré texty. pak jen stačí nasypat do Wordu, Google dots nebo kam jen chcete.


Užívejte s rozmyslem! 
Třeba takový coolors.co je super prokrastinační záležitost. Dokážu se tu bavit barvami dlouhé hodiny… 🙂

A kdybyste s webem potřebovali pomoci, jsem k zastižení
Přejít nahoru