Wordpress Page Buildery - Marie Kocábová
webove-okno

WordPress Page Buildery

Jak vybrat šablonu pro WordPress web?

Otázka, kterou opakovaně dostávám. Nejsprávnější odpověď “To záleží…” rovnou skočím a nabídnu pohled z jiného úhlu.

Vybírejte podle kompatibilního Page Builderu.

Page builder je plugin, který zařídí pohodlnou práci s obsahem a designem webu. Každý funguje trochu jinak. Má zásadní vliv na to, jestli vám práce půjde pěkně od ruky nebo jestli se budete vzteky rozbíjet klávesnici.

Na jednom webu používejte jen a pouze jeden, jinak si z webu uděláte megamadlajz.

Přehled nejpoužívanějších Page Builderů:

Elementor

Za mě aktuálně nejlepší. Free verze je dost osekaná, takže nejspíš budete chtít placenou (cca $50 ročně). Umí editaci komplet celého webu včetně hlavičky a patičky, umí popupy, jednoduše se upravuje vzhled pro mobily. Funguje dobře se spoustou šablon. Ideální kombinace je podle mě s šablonou Astra.

Visual Composer

Builder od WP Bakery. Používá jej spousta tvůrců šablon, u spousty šablon jej dostanete v ceně šablony. Mám mírný dojem, že od jeho používání v poslední době spíš ustupují (postupně ho prostě válcuje konkurence). Prý dokáže fungovat s jakoukoli šablonou. Pokud si ho koupíte, dostanete lifetime updaty (tedy nemusíte platit roční fee). Demo k vyzkoušení tady.

WP Beaver Builder

Má asi největší katalog předpřipravených layoutů, které můžete rovnou vložit do webu. Demo k vyzkoušení tady. Používala jsem asi jednou, takže moc info nevím.

Divi Builder

Pro šablonu DIVI. Je to mocný nástroj. Má milou cenovou politiku, za dosažitelné peníze si můžete koupit lifetime licenci pro neomezené množství webů. Díky tomu si spoustu tvůrců webů na šabloně Divi založilo svůj byznys. S Divi builderem se vám bude dobře pracovat, je to ale dost lenoch (hodně zpomalí načítání webu, vyžaduje dobrý hosting). Zákulisní info je, že se vývojáři Divi snaží předělat builder tak, aby stránka webu nenačítala všechny styly a scripty, ale pouze ty, které potřebuje. Pokud by se jim to podařilo, byla by to bomba.
Demo tady. Mám lifetime licenci, tedy pokud chcete builder za čokošku, napište, pošlu

ThemeFusion Builder pro šablonu Avada

Umí toho opět fakt hodně. Ne vždy je editace úplně intuitivní, ale proklikáte se. Podobně jako Divi to není úplný rychlík, bude chtít dobrý hosting.


Page Builder nemusíte používat. Web jde postavit i na defaultním WP editoru Gutenberg. Práce s ním není tak elegantně jednoduchá, některé věci bez znalosti CSS neuděláte, ale jde to. Bez Page Builderu bude web rychlejší.

Shrnutí:

Než budete vybírat šablonu, vyzkoušejte si několik Page Builderů. Šablonu vybírejte mezi kompatibilními s vámi vybraným Page Builderem.

A kdybyste s webem potřebovali pomoci, jsem k zastižení
Přejít nahoru