Základní princip SEO - Marie Kocábová
webove-okno

Základní princip SEO

Pojďme se mrknout na tu záhadnou a spoustou tajemství opředenou disciplínu SEO – optimalizace webu pro vyhledavače. Technikálie stranou, podstatné je znát princip.

Jak to ten Google (a ostatní vyhledavače) vlastně dělají?

Inu zjednodušeně mají 3 věci:

  1. Roboty – pavouky, co procházejí internet a obsah stránek posílají do indexu. Roboti jdou po odkazech. Proto je tak důležité mít vnitřní proliknování webu správně. Proto chcete, aby na web vedly odkazy z jiných webů. Pokud na stránku nepovede žádný odkaz, nedostane se do indexu.
  2. Index – je obrovská databáze stránek internetu (jejich html verzí).
  3. Algoritmus – nebo spíše řada dílčích algoritmů je schéma na jehož základě vám pro daný dotaz vytvoří jedinečnou stránku (tzv. SERP) s výpisem stránek z indexu v pořadí, jak jsou “obodované”. Tam byste měli najít odpověď. Základní SEO strategie tedy spočívá ve snaze dostat svůj web na viditelnou pozici v SERPu.

Co je tedy základní princip SEO?

Je ukrytý v deklarovaném poslání Googlu: 

“Organizovat světové informace a učinit je všeobecně přístupnými a užitečnými.” 

https://about.google/

Google upravuje části algoritmu prakticky denně, cíl ale zůstává. Hledá dokonalý způsob, jak lidem pomoci najít to, co hledají. Pokud svůj web, blog a veškerý obsah přizpůsobíte tomu, co lidé na internetu chtějí najít, pokud váš obsah bude

  • komplexní,
  • jedinečný,
  • srozumitelný a
  • pečlivě připravený,

máte tu nejlepší SEO strategii.

Just make an awsome website! Fakt. Nic jiného vám v SEO nepomůže.


Moc pěkný rozhovor o fungování a principu vyhledavačů s Dušanem Janovským najdete tady: https://www.youtube.com/watch?v=bOBFmOgsGTg. Dušan je jedním z tvůrců vyhledávacího algoritmu v Seznamu, takže žádné všude omílané SEO poučky a bludy nečekejte.

A kdybyste s webem potřebovali pomoci, jsem k zastižení
Přejít nahoru