Nástroje pro tvorbu obsahu - Marie Kocábová
webove-okno

Nástroje pro tvorbu obsahu

Dnes jsem tu s 4 tipy, které usnadní práci, pokud tvoříte obsah pro web.

1. Plugin Duplicate Post

Stáhněte a aktivujte na vašem WordPress webu. V přehledu stránek nebo příspěvků vám k možnostem “Upravit”, “Zobrazit”, “Odstranit” přidá ještě možnost “Duplikovat”. Jedním klikem pak můžete rozkopírovat celou stránku nebo příspěvek. Moc šikovné udělátko, když vyrábíte podobné stránky nebo třeba překlady pro jazykové mutace webu.

2. Web Remove.bg

Máte fotku (produktu, člověka) a potřebujete vymazat pozadí. Nahrajte ji na tento web a sledujte zázrak. Nefunguje úplně na všechny obrázky, ale je to tak super easy, že můžete zkoušet a zkoušet a zkoušet…

3. Kraken.io

Free online image optimizer. Nahrajete fotku, automat zmenší její datovou velikost při zachování ostrosti a kvality fotky. Neuvěřitelný nástroj. Používejte ještě předtím, než fotku nahrajete na web. Protože jinak budou návštěvníci vašeho webu čekat dlouhé vteřiny, než se načtou fotky… Dost možná je čekání přestane bavit a prostě utečou. A to nechcete. Zmenšujte ty fotky…

4. Plugin Zalomení

Stáhněte a aktivujte na WP webu. Plugin pohlídá, aby váš text dodržoval pravidla českého pravopisu, tedy alespoň co se týká pravidla neumísťovat předložky na konci řádku, ale svazovat je s následujícím slovem. Hodí se zejména teď, v době, kdy se texty na webech roztahují a smršťují podle velikosti obrazovky zařízení. 

Pozn. plugin nebyl dlouho aktualizovaný. Prozatím mi na webech funguje, otázka je, zda bude bude kompatibilní s posledními verzemi WordPressu.


Tvořte vynikající a jedinečný obsah pro web a vaši návštěvníci a Google vás budou milovat… 

A kdybyste s webem potřebovali pomoci, jsem k zastižení
Přejít nahoru